Fanatic FireFighter Pustá Polom

Toto je záhlaví Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.

Odkazy

Obec Pustá Polom

Stránky obce Pustá Polom

SDH Pustá Polom

Stránky SDH Pustá Polom

Moravskoslezský pohár

Stránky Moravskoslezského poháru

Firesport.cz

Vše o pořárním sportu

Články

Skoro vítězná neděle v Borové

Tento članék psal netradičně Karty. takže jsi ho celý přečtěte!!!!!!!!!!

Neděle, pro nás nebyla taková na jakou jsme zvyklí, probudili jsme se na nepříliš zvyklém místě, někteří  z nás ve vojenském stanu na stole, někteří ve stanu mezi holkama a klukama ze Svobody a Palestiny, no a někteří pokroucení v našem nissanu.

Ráno bylo docela těžké, kdo by se nám ale divil, po takové akci, jakou je zakončení Moravskoslezského poháru. Ten pro nás skončil, ale čekala nás další bitva, kterou bylo pokračovaní 9. kola Opavské ligy, která se pořádala v Borové. Proto jsme ráno hodili nutnou sprchu, abychom se vzpamatovali a vyjeli jsme směrem na Opavu, potřebovali jsme se totiž nasnídat, protože snídaně základ úspěchu, ale jak se později ukázalo, tak jsem se nasnídal asi málo, ale o tom až později. Ač soutěž začínala až ve 14.00, dojeli jsme na místo už v 10.30. Nebylo co dělat, tak jsme rozbili tábor na strategickém místě, ze kterého byl krásný výhled na trať a taky to nebylo daleko pro pivo.

Po pár minutách, které jsme strávili v polospánku, se k nám přidaly holky ze Svobody a o něco málo později i kluci z Palestiny, kteří s sebou přinesli „štěně“, tedy 20 litrovou bečku piva. Tak a už jsme věděli že je zle, ale nic se nesmí přehánět. Ani jsme se nenadáli a už bylo 14.00 a šli jsme na povinný nástup, který je nedílnou součástí Opavské ligy. Tam jsme se dozvěděli všechny důležité informace a mohlo se začít soutěžit.

Jako první se na start postavilo družstvo hasičů z Kravař, kteří se přehodili s domácím týmem, protože měli doma slavný odpust a nasadili laťku docela vysoko, časomíra se zastavila na hodnotě 28,44 sekund, což není na nástřikové terče špatný čas – celkově jim to stačilo na 3. místo.

Třetí šli na start naši kámoši z Palestiny, ti po menším zaváhání béčkaře, nastříkali do desetilitrových terčů v čase 29,97 a celkově obsadili 6. příčku.

Sedmí na startu jsme se objevili my, bez jakékoli nervozity a s ledovým klidem profesionálů, jsme si nachystali základnu přesně podle svých představ, jenže po nastartování mašiny, jsem objevil menší problém, ale nebyl čas přemýšlet a šli jsme na startovní čáru. Jenže z menšího problému se stal problém velký, ale nenechal jsem se zastrašit, klukům vzadu to klaplo úplně bezchybně a už mě kopala voda, naštěstí to Matias roztáhnul až na značku a proudařům už nástřik nedělal žádný problém. Skoupova radost nám naznačovala, že jsme asi dali nejlepší čas průběžného pořadí, a bylo tomu tak. Čas 25,97 nás vyhoupl na 1. místo, ale neříkej hop dokud nepřeskočíš. Ještě neběželi naši velcí rivalové z Hněvošic, ale po jejich útoku nám spadnul kámen ze srdce, útok se jim nepovedl a skončil neplatným pokusem.

Jako poslední si začali chystat základnu profíci z Opavy. Po odstartování, jsme se všichni drželi za ramena a doufali, že se jim něco nepovede a sledovali časomíru, která se zastavila na hodnotě 25,92 a my jsme v té nervozitě zapomněli kolik jsme měli my. Až potom nám docvaklo, že jsme byli jen o 5 setin horší než oni.

Profíci teda shrábli 1. místo, před námi a třetí skončily Kravaře. Ještě není ale nic ztraceno, další víkend máme dvě kola Opavské ligy a tam ukážem, že se s námi musí počítat a nějakých pět setin nás nerozhodí.

Žádné komentáře
 
Toto je zápatí Vašich stránek. Text můžete změnit v administraci v 'Nastavení stránek'.